NOO_Uporaba javno dostopnih virov za zbiranje informacij za krepitev konkurenčne prednosti podjetja

1. Študentom se predstavi orodja (in jim omogoči uporabo) za klasično iskanje podatkov o osebah in podjetjih, ki se jih danes pri nas uporablja.
2. Ko se naučijo uporabe in jih tudi uporabijo na realnih primerih se izmeri njihove rezultate
3. V nadaljevanju se jim predstavi dodatna orodja, ki se uporabljajo za iskanje informacij o podjetjih in osebah v okviru konkurenčne obveščevalne dejavnosti, ki jih nato uporabijo in nadgradijo njihove rezultate pri realnih primerih.
5. Pokaže se napredek pri tovrstnem delu in tudi utemelji zakaj so te dodatne informacije toliko pomembne in kaj to doprinese k celotni sliki podjetja/posameznika.
6. Študentje opišejo svoje izkušnje z uporabo tovrstnih orodji in izpostavijo pozitivne in negativne stvari.
7. Končni rezultat je njihova bistveno večja informacijska pismenost študentov in pridobitev kompetenc za delovanje na področju konkurenčne obveščevalne dejavnosti
8. Glede digitalnega in zelenega prehoda pa stvari bo projekt obikovan v smislu, da študentje iščejo le po digitalnih virih in vse shranjujejo digitalno, kar posledično prihrani čas pri pregledu vsega zbranega, interpretaciji (ker je digitalno in lahko za to uporabimo tudi orodja) in varstvu okolja, ker lahko vse delajo od doma, ne tiskajo stvari in tudi uporabljajo računalnike na fakulteti, če nimajo svojih.
Evidentium d.o.o.
Žiga Prim c