Sodelovalni roboti, tehnologija za učinkovite proizvodne sisteme (NOO)

Sodelovalna delovna mesta se vse pogosteje vključujejo v proizvodne sisteme, saj združujejo prednosti sodelovalnega robota in človeka. Z ustrezno implementacijo in parametri sodelovalnega robota oz. sodelovalnega delovnega mesta lahko pripomoremo k izboljšanju učinkovitosti in prilagodljivosti celotnega proizvodnega sistema. Cilj projekta predstavlja, da udeleženci podrobneje spoznajo sodelovalne robote in sodelovalna delovna mesta, se naučijo uporabljati simulacijska orodja, ki pripomorejo k načrtovanju le teh in njihovi vpeljavi, spoznajo pomembnost nastavitve ustreznih parametrov in ostalih pripadajočih spremenljivk ter kot najpomembneje naučeno teoretično znanje in znanje iz laboratorijskega okolja prenesejo na industrijo ter obratno.
Plastika Skaza d.o.o.
Aljaž Javernik