Razvoj sistema za analizo intenzivnih vzdolžnih podatkov in pripravo personaliziranih poročil

Namen pričujočega projekta je razviti prilagodljivi sistem za analizo podatkov, ki bo raziskovalcem in praktikom na področju psihologije omogočal generiranje personaliziranih poročil, ki bodo temeljila na podlagi analize podatkov, ki jih zberemo z različnimi intenzivnimi vzdolžnimi raziskovalnimi načrti, kot na primer z metodo vzorčenja izkušenj (angl. experience sampling methodology) ali dnevniškimi raziskavami (angl. diary studies). Poročila, ki bodo generirana s pomočjo predlaganega sistema, bodo posameznikom omogočala vpogled v dinamiko počutja, mišljenja in čustvovanja v obdobju sodelovanja v raziskavi ali spremljanja v obravnavi.
Glavna cilja projekta sta (1) razvoj obsežne raziskave na temo spremljanja počutja ter upravljanja s čustvi ter (2) razvoj sistema za analizo intenzivnih vzdolžnih podatkov ter pripravo personaliziranih poročil.
K uresničevanju ciljev bomo prispevali preko naslednjih aktivnosti (navedene po logičnem zaporedju izvajanja projektne naloge):

1. načrtovanje in izvedba raziskave za spremljanje počutja, upravljanje s čustvi, ter nekaterih dejavnikov, ki k temu prispevajo (npr. kvaliteta spanja),
2. priprava teoretičnega elaborata na podlagi pregleda literature s področja učinkovitega podajanja personaliziranih rezultatov udeležencem. Na tem elaboratu bodo personalizirana poročila temeljila. Omenjena aktivnost bo potekala hkrati z izvedbo raziskave in zbiranjem podatkov,
3. konkretno definiranje različnih vsebinskih delov personaliziranih poročil ter priprava oblikovne zasnove grafične podobe poročila,
4. načrtovanje in implementacija sistema za analizo in generiranje personaliziranih poročil,
5. priprava spletne strani za informiranje širše javnosti o projektu, aktivnostih in implementiranem sistemu za generiranje poročil, ter
6. evalvacija personaliziranih poročil za udeležence raziskave, generiranih s pomočjo implementiranega sistema.
Avisensa, Inštitut za psihologijo, svetovanje in izobraževanje
Nina Piberčnik, mag. psih.
Saša Zorjan
Filozofska fakulteta