Medgeneracijsko povezovanje študentov in starostnikov na tematike zelenega in digitalnega prehoda

Dom upokojencev Kranj je javni socialno varstveni zavod, katerega ustanovitelj je Republika Slovenija, ustanoviteljske pravice in obveznosti izvršuje Vlada Republike Slovenije. Dom vodi, zastopa in predstavlja direktorica doma. Organ upravljanja je svet doma, ki ga sestavlja 9 članov (5 predstavnikov ustanovitelja, 2 sta predstavnika delavcev, 1 je predstavnik lokalne skupnosti in 1 stanovalcev).
S študentskim izzivom želimo spodbuditi medgeneracijsko sodelovanje med mladimi in starostniki, ki so oskrbovanci Doma upokojencev Kranj. Ob tem se želimo nasloniti na vsebine trajnostnega razvoja, zelenega in digitalnega prehoda ter omogočiti vsem vključenim izmenjavo znanj, veščin in spretnosti na omenjenih področjih. S projektno nalogo bi študenti, ki bodo smiselno vključeni po interdisciplinarnih študijskih področjih izvajali delavnice, pripravili predstavitve v obliki posterjev, sodelovali pri aktivnostih Doma upokojencev Kranj, ki bodo smiselno povezovali študente s starostniki. Na drugi strani bodo starostniki v obliki uresničevanja medgeneracijskega sodelovanja s svojega dela predvsem prenašali izkušnje in vednosti s področja trajnostnega razvoja in zelenih vsebin. Vsak študent bo tako individualno za posamezni mesec pripravil izhodišča za spodbujanje medgeneracijskega povezovanja, ravno tako bodo kot skupina sodelovani v večjih aktivnostih v času projekta.
DOM UPOKOJENCEV KRANJ
Jana Pungeršek