Izboljšanje konstrukcije drsnih protipožarnih vrat

Projektno delo bo vključevalo razvoj in reševanje konkretnega konstrukcijskega problema proizvoda, s katerim se partnersko podjetje sooča. Gre torej za neposredno reševanje obstoječega problema in s tem ohranjanje ter morebiti povečanje konkurenčne prednosti podjetja. Razvit konstrukcijski koncept protipožarnih drsnih vrat, bo vključeno podjetje uporabilo kot osnovo za nadaljnje razvojno delo na področju razvoja drsnih vrat. Prav tako sodelovanje s študenti podjetju omogoča identifikacijo drugih obstoječih tehničnih problemov, pridobivanje novih idej in potencialnih konceptnih rešitev, ki bi lahko bile v podjetju v prihodnosti tudi implementirane. Z reševanjem realnih problemov bodo študenti pridobili praktične izkušnje ob uporabi različnih tehnologij, ter nenazadnje utrdili teoretično znanje na področju strojništva. V okviru sodelovanja pri projektu bodo študentje pridobili praktične izkušnje, ki jim lahko v prihodnosti pomagajo pri iskanju zaposlitve.
Cilj predlaganega projekta je izboljšanje konstrukcijskega koncepta drsnih protipožarnih vrat, implementacija znanj in nabiranje praktičnih izkušenj študentov.
DOORSON d.o.o.
Silvo Lovrenčič