Digitalna podpora za pametno proizvodnjo (NOO)

Projekt študentskih izzivov ŠI:UM (NOO) z naslovom "Digitalna podpora za pametno proizvodnjo" (D3P) se osredotoča na digitalizacijo proizvodnje za izboljšanje učinkovitosti, zanesljivosti in prilagodljivosti proizvodnih procesov. Projekt želi razviti digitalno podporo, ki omogoča simulacijo, optimizacijo ter zagotavljanje kakovosti od faze snovanja izdelka do končne dokumentacije. Študentje, pod vodstvom pedagoških mentorjev in s sodelovanjem delovnega mentorja iz partnerja (SMM proizvodni sistemi, d.o.o.), bodo analizirali proizvodne procese, pregledali obstoječe rešitve za digitalizacijo, ter izbrali in implementirali primerno digitalno okolje za podporo proizvodnje. Cilj je pridobiti nove kompetence, razviti odgovornost do sodelavcev ter končati projekt z dokumentiranimi rezultati, kar bo prispevalo k implementaciji pametne proizvodnje v okolje deležnikov.
SMM proizvodni sistemi, d.o.o.
Fakulteta za strojništvo MB, SMM proizvodni sistemi
Janez Gotlih, Snehashis Pal
Fakulteta za strojništvo
10.1.2024 – 15.2.2024
Fakulteta za strojništvo Smetanova ulica 17, 2000 Maribor, SMM proizvodni sistemi, d.o.o. Jaskova 18, 2000 Maribor.