Celostna predstavitev mestnih znamenitosti Brežic

Študentski izziv bo na podlagi analize primerov dobre prakse spletnih predstavitev manjših mest, podobnih Brežicam, vzpostavil korpus kakovostnih, na zgodovinskih virih zasnovanih besedil o osrednjih brežiških znamenitostih ter jih pripravil v slovenski in angleški različici. Pri pripravi besedil bo sodeloval Posavski muzej Brežice, zato bodo besedila zgodovinsko točna in uravnotežena, saj bodo zasnovana na skupni zgodbi mesta Brežice (povezave med znamenitostmi; npr. grad in spomenik kmečkim uporom; železni most in vodovodni stolp; grad in park itd.). Besedila bodo stilno in jezikovno brezhibna v obeh jezikih in tako primerna za uporabo s strani lokalnih deležnikov glede na njihove potrebe (ZPTM, Občina Brežice, šole). Za vse znamenitosti se bo vzpostavil tudi celovit foto portfolio.
Posavski muzej Brežice
Anja Zagode