Botanični vrt - virtualna in realna izkušnja

Vključeni študenti bodo doživeli izziv priprave Velikonočne dogodivščine za otroke v Botaničnem vrtu, ki jo pod okriljem Društva ljubiteljev botaničnega vrta organizira botanični vrt . Pridobili bodo izkušnje z vodenjem in spremljanjem najmlajših obiskovalcev vrta. Študenti tekom izvedbe študijskega programa nimajo priložnosti doživeti tovrstnih izzivov, saj se večina dogaja v vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Ob tem bi prispevali svoje znanje in izkušnje popestritve ter doživljajske izkušnje za otroke in starše v okviru predlogov posodobitev učne poti skozi Botanični vrt. V sodelovanju s študentom, ki dobro pozna izbrane rastline in študentom, ki bi posnel in računalniško obdelal ter pripravil za objavo, bo nastala stalna povezava za predloge obogatitvenih doživljajskih iger v okolju botaničnega vrta.
Društvo prijateljev botaničnega vrta Univerze v Mariboru
Meta Pivec